Hazırlık

Avrupa’da bir devlet üniversitesinde 1 akademik yıl ingilizce hazırlık eğitimi. Artık anlıyorum ve hatta konuşabiliyorum diyebilmek için Avrupa’da ingilizceyi üniversitede ve sokakta yaşayarak öğrenin.

Neden Avrupa’da İngilizce Hazırlık Eğitimi?

Türkiye’de küçük yaşlardan beri İngilizce Eğitimi alıyoruz ancak malesef hiçbirimiz bu eğitim ile rahat bir şekilde İngilizce konuşamıyoruz. En

İtalya'da Burs İmkanları

İtalya'da hayalinizdeki eğitimi Dünya'nın en kaliteli üniversitelerinde alırken İtalya'nın sunduğu kapsamlı Burs çalışmalarından faydalanabileceğ

Avrupa'da Burs İmkanları

Avrupa’da Yüksek Lisans ya da Lisans eğitimi alırken aynı zamanda yıllık 20.000€'ya kadar Burs alabileceğinizi biliyor muydunuz?Avrupa’nın kalitel

Neden Avrupa’da İngilizce Hazırlık


İngilizceyi yerinde, yabancı dil konuşulan ülkelerde öğrenen öğrencilerin, dil alanında kendisini geliştirmesi çok daha hızlı olmaktadır. Türkiye’deki üniversitede alınacak eğitim sadece ders saatlerinden ibaret olduğundan, dersten ayrılan öğrenciler ana dillerini konuşmaya devam edeceği için başarılı bir şekilde dil öğrenmek mümkün değildir. Kazandığınız üniversitede yabancı dil eğitimi alarak vaktinizi ve paranızı boşa harcamak yerine, Avrupa’da bir devlet üniversitesinde alacağınız İngilizce hazırlık eğitimi ile bir akademik yılda başarılı bir şekilde çok uygun maliyetle kendinizi geliştirebilirsiniz.


Peki Neden EnglishTunes ile Avrupa’da İngilizce hazırlık?

EnglishTunes ile İngilizce Hazırlık programı, Kuzey Avrupa’da Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta sadece İngilizce öğrenmeniz için ayrılmış bir senedir. Bir akademik yıl süren bu program belirli bir seviyeye gelmenizi hedefler ve yıl bitiminde, sizi okuyacağınız lisans veya yüksek lisans bölümüne de hazırlar.


Yoğun bir sınava hazırlık süreci yaşadınız ve bu süreçte yabancı dile fazla önem verme fırsatınız olmadıysa, İngilizce Hazırlık programı tamamen dil öğrenmeniz için ayrılmış dopdolu bir yıl olacaktır.  Ne yoğun ders programları, ne sıkıcı kitaplar. Tek yapmanız gereken yabancı dil yazma, okuma, konuşma ve dinleme bölümlerinde yeterince hakim olmak. Geçmişte yabancı dil için ayırabileceğiniz bu kadar boş vaktiniz olmamıştır ve gelecekte de olmayacaktır. O yüzden aslında değerlendirilmesi gereken bir yıldır çünkü yabancı dil size hem iş ararken bir avantaj sağlarken hem de farklı ülkeden insanlara iletişim kurup onların kültürüyle tanışma avantajı sağlar. Ayrıca üniversite hayatınızın ilk senesi olmasından dolayı üniversiteyi, sosyal çevreyi belki şehri keşfetmenizde size pek de yoğun olmayan ders saatleriyle oldukça yardımcı olan bir senedir.


Yararlanabileceğiniz en önemli imkanlar ise;

-  Avrupa'da 1 yıl İngilizce Hazırlık Eğitimi aldıktan sonra istediğin ülkede istediğin üniversiteye geçiş şansın da var.

-  Hazırlık eğitimi süresince Oturma İzni, Çalışma İzni, Mülk Edinme Hakkı yanında tüm Avrupa'ya giriş çıkış izni veren Schengen Vizesi ile de Lisans ve Yüksek Lisans için hangi Ülke ve Üniversiteyi tercih edeceğin ile ilgili karardan önce alternatifleri yerinde ziyaret ederek en doğru kararı yerinde verme imkanı da elde edeceksin.

-  İngilizce Hazırlık Yılı yurtdışında yaşama, okuma ve hatta çalışma imkanı sağlıyor.


Neden Litvanya?

Öncelikle, %85 İngilizce konuşma seviyesi ile yabancı dilinizi geliştirme imkanı sunarken, öğrencilerimizin hazırlık yılını en uygun bütçe ile geçirmesi bizim önceliğimizdir. Başkent Vilnius, öğrenciler için uluslararası bir öğrenci olarak zaman geçirmek için harika bir yerdir. Öğrenim ücretleri ve barınma ve yaşam masrafları, Avrupa'nın en uygun fiyatlıları arasındadır.


Ayrıca, Litvanya'da eğitim görmek, merkezi konumu sayesinde Kuzey Avrupa'yı keşfetmenizi sağlayacaktır. Başkentleri Riga ve Tallinn otobüsle sadece birkaç saat uzaklıkta olduğundan, Litvanya'nın kardeş ülkeleri Letonya ve Estonya'yı kolayca ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, İsveç veya Finlandiya gibi yakındaki ülkeleri bir gemi ile ziyaret etmeniz çok kolay olacaktır.


İngilizce hazırlık kabul şartları nelerdir?

-  Üniversite sınavı baraj puanı,

-  Transkript, 

-  Öğretmeninizden bir referans mektubu,

-  Niyet mektubu.

-  A2 seviyesinde İngilizce yeterlilik sertifikası.


Detaylar için bizimle iletişime geçebilir ve bu Hazırlık Eğitimini bizzat almış, 5 yıldır Hazırlık Eğitimi alacağınız şehirde yaşayan ve sizi karşılayacak olan Litvanya Vilnius Ofisimizin başındaki temsilcimiz ile detaylı görüşme randevusu oluşturalım.

Hazırlık Programımız ile ilgili daha detaylı bilgi ve süreç için Hazırlık Kitapçığımızı buradan indirebilirsiniz.