Lisans

Hayalindeki Meslek İçin Dünya Sıralamasında ilk 500’de Devlet Üniversitelerinde YKS sınavından bağımsız olarak hayalinizdeki bölüm ile Dünya’nın en prestijli devlet üniversitelerinde burs da alarak, Dünya’nın en kaliteli öğrencileri ile geleceğe hazırlanın.

İtalya'da Burs İmkanları

İtalya'da hayalinizdeki eğitimi Dünya'nın en kaliteli üniversitelerinde alırken İtalya'nın sunduğu kapsamlı Burs çalışmalarından faydalanabileceğ

Avrupa'da Burs İmkanları

Avrupa’da Yüksek Lisans ya da Lisans eğitimi alırken aynı zamanda yıllık 20.000€'ya kadar Burs alabileceğinizi biliyor muydunuz?Avrupa’nın kalitel

Zoom Meeting

EnglishTunes Yurtdışı Eğitim Merkezi olarak 2010 yılında Hollanda’da kuruluşumuzdan bu yana 10 yıldır öğrencilerimiz için en iyi organizasyonu yap

Neden Avrupa’da lisans eğitimi?

Liseden mezun olduktan sonra, kariyerinize lisans derecesi ile devam etmek neden önemlidir? Çünkü bugünün ekonomisinde, birçok yerde iş bulmanız için lisans derecesi eğitim yeterliliği gerektirmektedir. Bugün, bir lisans derecesi okumak için mevcut birçok program vardır, bu nedenle programınıza ve kariyer hedeflerinize uyacak bir program bulmak her zamankinden daha kolaydır. Lisans eğitimi, öğrencilerin oldukça rekabetçi bir iş piyasasında rakiplerinden öne çıkmanın en önemli yoludur.

Lisans eğitimi size ömrünüzün sonuna kadar yapmak istediğiniz meslek ile ilgili size tüm fırsatları açacak, gerekli yetkinlikleri kazandıracak, mesleki teknik eğitimi verip aynı zamanda da mesleki çevre edinmenizi sağlayacak olan eğitimdir.


Lisans derecesi içindeki farklılıklar nelerdir?

Farklı çalışma alanları için farklı lisans dereceleri vardır. En yaygın bölümler, sırasıyla Bachelor of Arts veya Bachelor of Science'ı ifade eden BA ve BS veya BSc'dir. Kendi adlarına sahip diğer alanlar Mühendislik Lisansı (BEng), Ticaret Lisansı (BComm), İletişim Lisansı (BComn) ve Uygulamalı Bilimler Lisansı (BASc) 'dır. Bunlar, nerede ve ne okumak istediğinize bağlı olarak karşılaşabileceğiniz varyantlardan yalnızca birkaçıdır;

-  Fen Bilimleri Lisans derecesi genellikle matematik, mühendislik, biyoloji, kimya, fizik, bilgisayar bilimi ile hukuk ve işletme gibi ana dallar için kursların tamamlanmasından sonra verilir.

-  Bir Bachelor of Arts derecesi, edebiyat, beşeri bilimler, dil, tarih gibi liberal sanat dallarının yanı sıra antropoloji, sosyoloji, ekonomi, psikoloji ve uluslararası ilişkiler gibi sosyal bilimlerle ilişkilidir.

-  İşletme alanında Lisans, diğerleri arasında muhasebe, finans, ekonomi, bankacılık gibi işletme ana dallarıyla ilişkilidir.


Neden EnglishTunes ile Avrupa’da lisans eğitimi?

EnglishTunes ile birlikte çıkacağınız bu yolda, TYT-AYT gibi hayallerinizden ve gerçek yeteneklerinizden bağımsız herhangi bir sınav sistemine ihtiyaç duyulmaksızın Dünya’nın ilk 500 sıralamasındaki devlet üniversitelerinde tüm Dünya’dan gelen başarılı öğrenciler ile hayallerinize koşabilir ve kendinizi keşfedebilirsiniz. Ayrıca, Avrupa’da lisans eğitimi okuyan öğrenciler, lisans eğitimlerini alırken yarı zamanlı çalışma imkanlarına sahip olurlar ve erkenden iş hayatını tecrübe ederler ve aynı zamanda cep harçlıklarını çıkarabilirler.

Tüm bunları edinebilmek için hangi lisans bölümünü, hangi üniversitede, hangi şehirde ve nasıl alacağımıza doğru karar vermemiz gerekmektedir. Bu anlamda öncelikle kişisel ilgi alanlarınızı belirleyip hangi alanda ne amaçla lisans eğitimi alınacağının kararının net şekilde verilmiş olması gerekiyor.

Bu karardan emin olduktan sonra da yukarıda bahsettiğimiz konularda sizi en ileri seviyede geliştirecek ve sektörel anlamda da doğru şekilde yönlendirip kendi yetenekleriniz doğrultusunda sizi hayaliniz olan mesleğe bir adım daha yaklaştıracak eğitimi alacağınız Üniversite’nin ve bu üniversite ile birlikte size bir çok kapı açacak ve imkanlar sunacak şehrin seçimi çok büyük önem arz ediyor.

Tüm bu seçim süreçlerinde de alanında uzman ve eğitimci kimliği ile size karşı şeffaf ve dürüst olarak gelecek planlarınıza, hayallerinize, hedeflerinize ve tabi ki bütçenize uygun bir şekilde yönlendirecek eğitim uzmanlarına ihtiyaç duyuyorsunuz.

Bu konuda süre gelen tecrübesi ile bugüne kadar bir çok öğrencinin hayalindeki mesleğe doğru koşmasını sağlayan profesyonel EnglishTunes Özel Yurtdışı Eğitim Danışman Kadrosu ile tüm süreci planlayabilirsiniz.


Avrupa’da Lisans derecesi kabul şartları nelerdir?

Bir lisans derecesine hak kazanmak için, genellikle eğitim almak istediğiniz ülkede verilene eşdeğer bir düzeyde liseyi tamamlamış olmanız gerekir. En önemli şart olarak, eğer kendi ülkenizde bir lisans üniversite eğitimi almaya hak kazanırsanız, Avrupa’da istediğiniz lisans derecesinde okumaya hak kazanırsınız. 

Bazı durumlarda, dil, bilimsel veya matematiksel çalışmalardaki belirli özel gereksinimler nedeniyle fazladan bir hazırlık yılı yapmanız gerekebilirken bazı bölümler için ekstra yetenek sınavına girmeniz gerekebilir (Örn. Mimarlık)

Hayalinizdeki bölümü okuyabilmeniz için gerekli en önemli 5 şart aşağıda listelenmiştir;

-  Üniversite sınavı baraj puanı,

-  Transkript, 

-  5.5 IELTS skoru, 

-  Öğretmeninizden bir referans mektubu,

-  Niyet mektubu. 

Lisans Programımız ile ilgili daha detaylı bilgi ve süreç için Lisans Kitapçığımızı buradan indirebilirsiniz.