Eğitim Süresi: 2 Yıl

Genel Bakış

Bilgisayar Mühendisliği çalışma programı, modern bilgisayar sistemleri ve gömülü bilgisayarları geliştirmenin yanı sıra bilgisayarların uygulanmasına dayalı modern hizmetler geliştirmeyi, bilgisayar teknolojisi projelerini yönetmeyi, en son ve en önemli bilgisayar mühendisliği bilimsel araştırma ve geliştirme eğilimlerini anlama, araştırma yapma öğretir. ve sonuçları değerlendirin.

Program Yapısı

İki yıllık program (4 dönem), 3 dönem çalışma, 1 dönem final projesi yazma.

Kariyer Fırsatları

Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans çalışmalarının mezunları, çeşitli elektronik ekipman geliştiren ve üreten şirket departmanlarının yanı sıra bilgisayar sistemlerini mühendislik ve modernize eden organizasyonları çalıştırabilir ve yönetebilir; mezunlar ayrıca elektrik, elektronik ve bilişim bilimi alanında doktora çalışmalarına devam edebilirler.

Vilnius  Gediminas Teknik Üniversitesi  ( VGTU)  1956'da kurulmuştur. Litvanya Büyük Dükü Gediminas'ın adı, üniversitenin faaliyetlerinin 40. yıl dönümü için verildi. 

VGTU, Baltık ülkeleri arasında teknik ve mühendislik eğitimi ve araştırma konularında lider konum için çaba gösteren Litvanya'daki en büyük üniversitelerden biridir. QS Stars'ın dış denetim standartlarına göre, üniversitenin performansının üç kategorisi - öğretim, tesisler ve yenilikler beş yıldızla değerlendirildi.

Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi, hem Litvanyalı hem de yabancı eğitim ve iş gücü piyasalarına başarılı bir şekilde uyum sağlayabilecek yüksek nitelikli, yaratıcı ve sosyal açıdan aktif uzmanları teşvik etmeye devam ediyor.

 Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi, aşağıdakileri kapsar:

  • Üniversitenin varlığının 55 yılı aşkın bir süre içinde yaklaşık 69.000 mezun
  • 11.000'den fazla öğrenci
  • 10 fakülte
  • 12 araştırma enstitüsü, 5 araştırma ve 4 öğretim merkezi, 31 araştırma laboratuvarı
  • 1000'den fazla akademik personel
  • Üç aşamalı yapıya dayanan 100'ün üzerinde çalışma programı: lisans, yüksek lisans ve lisans üstü çalışmaları
  • Litvanya'da 310'dan fazla iş ortağı
  • Tüm dünyada 410'un üzerinde yüksek öğrenim ortağı

    Vilnius şehrinin adı Vilnia Nehri’nden geliyor. Güzel Baltık kenti, GaWC tarafından Gamma seviyesinde küresel bir şehir olarak kabul ediliyor ve bu Dünya ekonomisindeki payı küçük anlamına geliyor ama bu sınıflandırma önemsiz olduğu anlamına gelmiyor.

    Eski Kent’in güzel mimarisi UNESCO Dünya Mirası listesinde. 20. yüzyıla kadar süren Yahudi etkisi nedeniyle Litvanya’nın Kudüs’ü olarak nitelendirilen Vilnius için Napolyon 1812 yılında gördüğünde Kuzeyin Kudüs‘ü demiş. 2009 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçildi.

    Bugün kentin nüfusu %63 Litvanyalı, %16 Polonyalı, %12 Rus, %3 Beyaz Rus

    Dört mevsim yaşanan Vilnius hava durumu ve Litvanya iklimi Baltık Denizi etkisinde, nemli kara iklimi olarak tanımlanıyor. Batısı Batı Avrupa kıyı iklimi, doğusu karasal iklim etkisinde. Yazın ortalama sıcaklık 18 derece, gündüz 25-27 dereceye kadar çıkıyor. Özellikle Temmuz ayı yağmurlu ve en sıcak ay.


© 2018 English Tunes. Tüm Hakları Saklıdır. Designed By Alcorp