Eğitim Süresi: 2 Yıl

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ FAKÜLTESİ, ULAŞTIRMA VE HAVACILIK

Master çalışma programının temel amacı - mühendisleri ve imalat faaliyetlerinde teknik bilgileri başarıyla ekonomik bilgilerle birleştirebilecek, mümkün olduğunca yüksek kalitede yeni bir uzman hazırlamak.

Bu programın temel özelliği öğrencinin mühendislik lisans derecesini tamamlamış ve mühendis diplomasına sahip olması ve bu ileri uygulamalı konu alanlarının ekonomi ve işletme dersleriyle birlikte bütünleşmesidir.

Bu, temel olarak teknolojide seçilen uzmanlık ile ilgilidir.

İktisat kısmı, iktisatta her zamanki akademik öğretim yönteminden farklı bir şekilde ele alınmaktadır.


ÖZELLİKLERİ
 • Program BALTECH Üniversite Konsorsiyumu tarafından hazırlanmıştır.
 • RTU’daki programın gelişimi geçmiş İsveç deneyimlerine dayanmaktadır.
 • Programın misyonu, üretimde yüksek kaliteli yöneticileri yetiştirmek, piyasadaki zorluklarla başa çıkmak için hazır olmak ve kariyerlerine yöneticiler veya işadamları olarak üretim veya hizmetler alanlarında başlamaktır.
 • Edinilen bilgiler, hem kamu hem de özel sektörde harika iş olanakları sağlayan program mezunlarına güçlü bir rekabet avantajı yaratmaktadır.

KARİYER SEÇENEKLERİ

Bu programın mezunları, pazarlama, üretim ve tasarım konusundaki bilgilerini mühendislik alanlarında kullanabilecek, ayrıca geliştirme çalışmalarına katılabilecek ve kendi işlerini kurabileceklerdir.


ÖZEL GEREKSİNİMLER

Öğrenciler önceki çalışma derslerinde% 80 genel değerlendirmeye sahip olmalıdır.


Vilnius  Gediminas Teknik Üniversitesi  ( VGTU)  1956'da kurulmuştur. Litvanya Büyük Dükü Gediminas'ın adı, üniversitenin faaliyetlerinin 40. yıl dönümü için verildi. 

VGTU, Baltık ülkeleri arasında teknik ve mühendislik eğitimi ve araştırma konularında lider konum için çaba gösteren Litvanya'daki en büyük üniversitelerden biridir. QS Stars'ın dış denetim standartlarına göre, üniversitenin performansının üç kategorisi - öğretim, tesisler ve yenilikler beş yıldızla değerlendirildi.

Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi, hem Litvanyalı hem de yabancı eğitim ve iş gücü piyasalarına başarılı bir şekilde uyum sağlayabilecek yüksek nitelikli, yaratıcı ve sosyal açıdan aktif uzmanları teşvik etmeye devam ediyor.

 Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi, aşağıdakileri kapsar:

 • Üniversitenin varlığının 55 yılı aşkın bir süre içinde yaklaşık 69.000 mezun
 • 11.000'den fazla öğrenci
 • 10 fakülte
 • 12 araştırma enstitüsü, 5 araştırma ve 4 öğretim merkezi, 31 araştırma laboratuvarı
 • 1000'den fazla akademik personel
 • Üç aşamalı yapıya dayanan 100'ün üzerinde çalışma programı: lisans, yüksek lisans ve lisans üstü çalışmaları
 • Litvanya'da 310'dan fazla iş ortağı
 • Tüm dünyada 410'un üzerinde yüksek öğrenim ortağı

    Vilnius şehrinin adı Vilnia Nehri’nden geliyor. Güzel Baltık kenti, GaWC tarafından Gamma seviyesinde küresel bir şehir olarak kabul ediliyor ve bu Dünya ekonomisindeki payı küçük anlamına geliyor ama bu sınıflandırma önemsiz olduğu anlamına gelmiyor.

    Eski Kent’in güzel mimarisi UNESCO Dünya Mirası listesinde. 20. yüzyıla kadar süren Yahudi etkisi nedeniyle Litvanya’nın Kudüs’ü olarak nitelendirilen Vilnius için Napolyon 1812 yılında gördüğünde Kuzeyin Kudüs‘ü demiş. 2009 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçildi.

    Bugün kentin nüfusu %63 Litvanyalı, %16 Polonyalı, %12 Rus, %3 Beyaz Rus

    Dört mevsim yaşanan Vilnius hava durumu ve Litvanya iklimi Baltık Denizi etkisinde, nemli kara iklimi olarak tanımlanıyor. Batısı Batı Avrupa kıyı iklimi, doğusu karasal iklim etkisinde. Yazın ortalama sıcaklık 18 derece, gündüz 25-27 dereceye kadar çıkıyor. Özellikle Temmuz ayı yağmurlu ve en sıcak ay.


© 2018 English Tunes. Tüm Hakları Saklıdır. Designed By Alcorp