Eğitim Süresi: 2 Yıl

Genel Bakış

Programın amacı, çeşitli toplumsal süreçleri inceleyebilecek uzmanlar hazırlamak, sorunları tanımlamak ve çözmek için çözümler sunmaktır. Mezunlar sosyal ve psikolojik araştırma yürütebilecek, araştırma projeleri hazırlayabilecek ve uygulayabilecek, sosyal ve psikolojik gerçekliği analiz edebilecek, teşhis edebilecek ve yorumlayabilecektir.

Program mesleğin en yüksek standartlarını karşılar - Sosyoloji ve Psikoloji lisansları kamu ve pazar araştırma ajansları, hükümet, iş, bilim ve çalışma şirketleri veya organizasyonlarında kariyer yapabilirler.

Eşsiz çalışma profili ve ilginç modüller

Bu Litvanya'da hem sosyoloji hem de psikoloji hakkında bütünleşik öğrenme sunan tek çalışma programıdır. Ayrıca, teknolojik risklerin anlaşılması, iklim değişikliğinin sosyal etkisi, sosyal yenilikler, sivil katılımın teşvik edilmesi ve diğerleri gibi benzersiz ve ilgili çalışma konularını tartışmaktadır.

Bu çalışma programının öğretim üyeleri, genel halk tarafından iyi bilinen deneyimli araştırmacılardır.

Program Yapısı

Analiz ve araştırmanın sağlam yetkinlikleri

Çalışmalar sırasında öğrenciler bireysel araştırma projeleri yürütür, ulusal ve uluslararası araştırma projeleri üzerinde uygulayıcılarla çalışır. Ayrıca, KTÜ tarafından yönetilen Litvanya İnsani ve Sosyal Bilimler Verileri Arşivi'nde (LiDa) uluslararası araştırma projelerinin verilerine erişmelerine izin verilmektedir Öğrenciler veri analiz yazılımını kullanır, yenilikçi ve talep gören analiz ve araştırma yöntemlerini uygular.

Kariyer Fırsatları

Mükemmel kariyer fırsatları

Mezunlar genellikle araştırmacı, analist, danışman olarak iş bulurlar. Bir sosyoloğun çalışması monoton olmaktan uzaktır; her yeni proje yeni bir ortamda tamamlanabilir, yeni bir tema takip edebilirsiniz. Bir sosyoloğun genel görevleri arasında araştırma projelerinin hazırlanması ve yürütülmesi, veri toplama ve analizi, rapor hazırlama, sunum yapma, eğitim yapma ve politikacılara ve örgüt liderlerine önerilerde bulunmak yer alır. Öğrencilerimizin çoğu stajlarını uluslararası organizasyonlarda yapmaktadır.

Genel Bakış

Litvanya'daki Kaunas Teknoloji Üniversitesi, 1922'den bu yana Üniversite'nin akademik topluluğunu tanımlayan gelenek ve uygulamaları sürdürürken, küreselleşmenin zorluklarını da karşılamayı hedefliyor. 30'dan fazla uluslararası bilim programında en üst düzeyde araştırma sinerjisiyle istihdam edilebilirlik odaklı ve uluslararası yüksek kaliteli eğitim , Stanford (ABD) ve Aalto (Finlandiya) üniversiteleri ve EUA, SEFI ve CESAER gibi prestijli uluslararası dernekler içinde stratejik ortaklıklar olan KTU , yeni fırsatlar açan ortak bilgiler üretir 16 lisans, 28 yüksek lisans ve 19 doktora programı böylece endüstri ve iş dünyasında geniş bir yelpazede ortaklar ile geliştirilir ve İngilizce olarak öğretilir.uluslararası değişim ve staj programları , uluslararası öğrencilerin artan oranda dünya çapında beceri ve bağlantılar kazanmayı kolaylaştırmaktadır .

Giderler

Tahmini yaşam maliyeti / aylık / kişi başı

100 €

yatakhane (80 € / 140)

5 €

toplu taşıma

145 €

Gıda

30 €

hijyen malzemeleri

75 €

eğlence

60 €

diğer

415 €

Genel Toplam


Yaşam maliyeti, bireysel alışkanlıklara ve yaşam tarzına bağlı olarak çok fazladır. Öğrenciler, ayrıca kitaplık veya öğretmen tarafından sağlanmamışlarsa, konaklama için de kitap ve akademik olarak ilgili materyaller için ödeme yapmak zorundadır. Ancak, Litvanya yaşamak için pahalı bir ülke değildir.

Konaklama

KTU, bir öğrencinin tek kişilik veya ortak bir odaya sahip olabileceği, mutfak, çamaşırhane, internet ve diğer olanaklardan yararlanabileceği yatakhane konaklama birimleri sunmaktadır. Aylık kira fiyatları, oda tipinden 80 € ile 140 € arasında değişmektedir. Kaunas'taki KTU ortak otellerinde aile üyeleri ve arkadaşlar ziyaret edilebilir.

    Ülkenin eski başkenti olan Kaunas ülkenin en etkileyici şehirlerinden biridir. Ziyaretçilerini özgürlük savaşçıları, şairler ve büyük düklerin heykelleriyle karşılayan şehir üniversiteleri sayesinde Litvanya’nın gençlik merkezi konumundadır.

    Trafiksiz ve geniş caddelere sahip olan Kaunas çarpık kentleşmenin minimum düzeyde olduğu bir kenttir. Şehir kalbinde bulunan Sanataka Parkı ve Özgürlük bulvarı olarak bilinen ağaçlı yoluyla ziyaretçilerini büyüleyen bu kent aynı zamanda Neman nehri üzerine kurulmuş bir yerleşim  merkezidir.

    Nüfusun %85’inden fazlası Litvanyalı olan bu küçük ama şirin şehrin kuruluşu 11. Yüzyıla dayanır. Günümüzde ekonomik faaliyetlerini demir ve çelik, elektrikli makine sanayisi, kimya ve tekstil sektörleri oluşturur.

© 2018 English Tunes. Tüm Hakları Saklıdır. Designed By Alcorp