Eğitim Süresi: 1.5 Yıl

Genel Bakış

Programın amacı, istatistik ve ekonominin güncel bilgilerini uzman, planlama ve yönetim için özel matematiksel (istatistiksel) modeller geliştirmede uzman olarak kullanan Modelleme ve Veri Bilimi alanında uluslararası kabul görmüş profesyonelleri yetiştirmektir. , tahmin ve faaliyetlerinin değerlendirilmesi. Programın seviyesi yurt dışındaki üniversitelerde daha ileri çalışmalara devam edilmesini sağlar.

Program iki çalışma seçeneği sunuyor: ekonometri ve veri bilimi

Kariyer Fırsatları

Çeşitli düzeylerde analitik modelleme, planlama ve tahmin çalışma fırsatları Ekonometri alanında yüksek lisanslara açıktır: araştırma merkezleri; özel sektördeki finansal kurumlar (örn. emeklilik fonları, borsalar, sigorta şirketleri, ticari bankalar, Hi Tech start-up'lar); Danışmanlık firmaları; işletmelerin analiz ve planlama birimleri; merkez bankaları, bakanlıklar ve diğer kamu sektörü kurumları.

Vilnius Üniversitesi (VU), Litvanya'daki ülkenin başkenti Vilnius'ta bulunan ilk ve en büyük üniversitedir ve ikinci büyük kenti Kaunas'ta bir bölüme sahiptir. 1579 yılında kuruldu. VU, bilim ve çalışma alanlarının büyük çoğunluğunda ülkenin lideridir.

Orta ve Doğu Avrupa'daki en eski ve en önde gelen yüksek öğretim kurumlarından biri olan Üniversite, yalnızca Litvanya'nın kültürel yaşamı üzerinde değil, aynı zamanda komşu ülkeler üzerinde de birçok bilim adamı, şair ve kültürel figür yetiştiren büyük bir etkiye sahipti. Pek çok ünlü kişilik, üniversitede profesör ve öğrencilerdi: Alman tıbbı Johann Frank ve oğlu Joseph Frank, tarihçi Joachim Lelevel, şair Adam Mickiewicz ve Julius Slovacki, tarihçi Simon Daukant, yazar, şair ve edebiyat uzmanı Česlovas Miloš.

16. yüzyıl VU, Rönesans, Reform ve Katolik Reform fikirlerini desteklemek için kuruldu. VU dışında, Avrupa'da yalnızca Prag, Krakow, Pecs, Budapeşte, Bratislava ve Königsberg üniversiteleri kuruldu.

Şu anda, VU, Uluslararası Üniversiteler Birliği, Avrupa Üniversiteleri Birliği, Baltık Üniversiteleri Rektörleri Konferansı, Utrecht, UNICA ve Baltık Denizi Bölgesi Üniversiteleri uluslararası ağı üyesi olan Avrupa Üniversitelerinin Magna Şartı'na imza atmıştır. 2016 itibariyle 1 Ocak VU prestijli üniversite ağına olan Coimbra Group'a davet edilir.

QS Dünya Üniversite Sıralamasına göre, Vilnius Üniversitesi yüzde 1,5 arasında. dünyanın en iyi üniversiteleri ve 401-410.

VU beşeri bilimler, sosyal, fiziksel, biyomedikal ve teknolojik bilimlerde birinci, ikinci ve üçüncü dönem çalışmaları sunar.

Misyon

Vilnius Üniversitesi, Litvanya ve dünyanın bilişsel ve yaratıcı güçlerini geliştirmek, akademik ve diğer manevi ve sosyal değerleri geliştirmek, aktif ve sorumlu vatandaşlar geliştirmek olan Litvanya'daki en önemli klasik (kapsamlı) bilim üniversitesidir. ve toplum liderleri.

Vizyon

Önde gelen Avrupa üniversitelerinin yanında.

Değerler

Vilnius Üniversitesi'nin değerleri, akademik özgürlük, fikir çeşitliliği, fikirlere açıklık, yenilikçilik, karşılıklı saygı, güven, hoşgörü, akademik ahlak, özerkliği devletin hesap verebilirliği ve topluma karşı sorumluluk ile birleştirmek gibi Avrupa üniversitelerinin kültürel ilkelerine dayanmaktadır.

    Vilnius şehrinin adı Vilnia Nehri’nden geliyor. Güzel Baltık kenti, GaWC tarafından Gamma seviyesinde küresel bir şehir olarak kabul ediliyor ve bu Dünya ekonomisindeki payı küçük anlamına geliyor ama bu sınıflandırma önemsiz olduğu anlamına gelmiyor.

    Eski Kent’in güzel mimarisi UNESCO Dünya Mirası listesinde. 20. yüzyıla kadar süren Yahudi etkisi nedeniyle Litvanya’nın Kudüs’ü olarak nitelendirilen Vilnius için Napolyon 1812 yılında gördüğünde Kuzeyin Kudüs‘ü demiş. 2009 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçildi.

    Bugün kentin nüfusu %63 Litvanyalı, %16 Polonyalı, %12 Rus, %3 Beyaz Rus

    Dört mevsim yaşanan Vilnius hava durumu ve Litvanya iklimi Baltık Denizi etkisinde, nemli kara iklimi olarak tanımlanıyor. Batısı Batı Avrupa kıyı iklimi, doğusu karasal iklim etkisinde. Yazın ortalama sıcaklık 18 derece, gündüz 25-27 dereceye kadar çıkıyor. Özellikle Temmuz ayı yağmurlu ve en sıcak ay.


© 2018 English Tunes. Tüm Hakları Saklıdır. Designed By Alcorp