Eğitim Süresi: 2 Yıl 

Genel Bakış

KTÜ bilgisayar bilimi çalışmalarında liderdir ve BSc Bilişim programından mezun olanlar en iyi Litvanya'daki işverenler tarafından değerlendirilmektedir (Reitingai, 2016). Çalışmalar programlama teknolojileri, internet ve üç boyutlu grafiklere odaklanmaktadır. Bulut bilişim, çağdaş sabit, mobil veya kablosuz erişim ağları, gerçek dünya bilgi modelleri ve bilgisayarlı uygulama alanlarının süreçleri ve çevrimiçi BT ve multimedya hizmetlerinin bağımsız kurulması için yeterlilikler, mezunların pazardaki ihtiyaçlarla güncel olmasını sağlar.

Program Yapısı

IT sistemlerinin analizi ve tasarımı Bilgi sistemlerinin
temelleri
Yapay zekaya giriş
Optimizasyon yöntemleri
Sistem simülasyonu

Sunucuların yönetimi, BT sistemleri, altyapısının tasarımı ve geliştirilmesi
Bilgisayar ağları ve internet teknolojileri
Ağ hizmetlerinin geliştirilmesi ve kurulumu
Bilgisayar ağı ve internet güvenliği
Komut dilleri

Ağ, bulut bilişim hizmetleri, dağıtılmış ve mobil çevrimiçi sistemlerin geliştirilmesi
Eşzamanlı programlama
Bulut bilişimde programlama
Ağ hizmetlerinin geliştirilmesi ve kurulumu
Mobil internet sistemleri
Etkileşimli WEB teknolojileri

Çoklu ortam hizmetleri ve oyun programlama
Eşzamanlı programlama
Çoklu ortam geliştirmenin
öğeleri Bilgisayar grafiklerindeki tasarım öğeleri
Fiziksel tabanlı animasyon
Yapay zekaya giriş

Kariyer Fırsatları

Litvanya ve Kaunas'a Baltık BT merkezi denir Devbridge Group, NFQ Technologies, Barclays, Bentley sistemleri, Intermedix ve diğer uluslararası bilişim şirketlerinin şubeleri Kaunas'ta bulunuyor. Ancak, diğer sanayi şirketlerinde BT uzmanlarına da ihtiyaç vardır. 2015 istatistik verilerine göre, işgücü piyasasında BT uzmanlarına duyulan ihtiyaç sürekli artmaktadır ve bilişim teknolojileri sektöründeki çalışanların ücretleri Baltık Ülkelerinde en yükseklerden biridir.

“Diploma veya bilgi? - Bilişim çalışma programı bu ikisinden birini seçmenizi sağlamaz; sadece lisans derecesi almak için bir olanak sağlamakla kalmaz, aynı zamanda BT alanında birçok ilginç pratik şey öğrenmeyi de sağlar. Nitelikli, yenilikçi ve en önemlisi, tekliflere ve değişikliklere açık olan eğitmenler, işgücü piyasasına ve akademik topluluğa katılmaya yardımcı olacaktır. Bilişim çalışma programı, BT çalışmalarının en evrensel alanıdır; iş ve çalışmaları birleştirme çabalarınızı engellemeyecek ve mevcut gerçeklere karşılık gelen bilgileri sağlayacaktır. ” - UAB “ Intermedix Lietuva ” NET Programcısı Julius Getautas.

“Hızlı teknolojik ilerleme ve yenilikçi çözümlerin günlük çözümlere uygulanması BT alanının çok yönlülüğünü belirler. Dinamik bilgi teknolojileri pazarı, bilgilerini esnek bir şekilde uygulayabilen ve çalışmalarına yaratıcı bir yaklaşımı olan yenilikçi ve dinamik uzmanlara ihtiyaç duyuyor. ” - Vincentas Grinius, “ Host1Plus ” , Genel Müdür.


(NOT: Bölüm detayı Kaunas Teknoloji Üniversitesi aracılığıyla hazırlanmıştır)

Vilnius Üniversitesi (VU), Litvanya'daki ülkenin başkenti Vilnius'ta bulunan ilk ve en büyük üniversitedir ve ikinci büyük kenti Kaunas'ta bir bölüme sahiptir. 1579 yılında kuruldu. VU, bilim ve çalışma alanlarının büyük çoğunluğunda ülkenin lideridir.

Orta ve Doğu Avrupa'daki en eski ve en önde gelen yüksek öğretim kurumlarından biri olan Üniversite, yalnızca Litvanya'nın kültürel yaşamı üzerinde değil, aynı zamanda komşu ülkeler üzerinde de birçok bilim adamı, şair ve kültürel figür yetiştiren büyük bir etkiye sahipti. Pek çok ünlü kişilik, üniversitede profesör ve öğrencilerdi: Alman tıbbı Johann Frank ve oğlu Joseph Frank, tarihçi Joachim Lelevel, şair Adam Mickiewicz ve Julius Slovacki, tarihçi Simon Daukant, yazar, şair ve edebiyat uzmanı Česlovas Miloš.

16. yüzyıl VU, Rönesans, Reform ve Katolik Reform fikirlerini desteklemek için kuruldu. VU dışında, Avrupa'da yalnızca Prag, Krakow, Pecs, Budapeşte, Bratislava ve Königsberg üniversiteleri kuruldu.

Şu anda, VU, Uluslararası Üniversiteler Birliği, Avrupa Üniversiteleri Birliği, Baltık Üniversiteleri Rektörleri Konferansı, Utrecht, UNICA ve Baltık Denizi Bölgesi Üniversiteleri uluslararası ağı üyesi olan Avrupa Üniversitelerinin Magna Şartı'na imza atmıştır. 2016 itibariyle 1 Ocak VU prestijli üniversite ağına olan Coimbra Group'a davet edilir.

QS Dünya Üniversite Sıralamasına göre, Vilnius Üniversitesi yüzde 1,5 arasında. dünyanın en iyi üniversiteleri ve 401-410.

VU beşeri bilimler, sosyal, fiziksel, biyomedikal ve teknolojik bilimlerde birinci, ikinci ve üçüncü dönem çalışmaları sunar.

Misyon

Vilnius Üniversitesi, Litvanya ve dünyanın bilişsel ve yaratıcı güçlerini geliştirmek, akademik ve diğer manevi ve sosyal değerleri geliştirmek, aktif ve sorumlu vatandaşlar geliştirmek olan Litvanya'daki en önemli klasik (kapsamlı) bilim üniversitesidir. ve toplum liderleri.

Vizyon

Önde gelen Avrupa üniversitelerinin yanında.

Değerler

Vilnius Üniversitesi'nin değerleri, akademik özgürlük, fikir çeşitliliği, fikirlere açıklık, yenilikçilik, karşılıklı saygı, güven, hoşgörü, akademik ahlak, özerkliği devletin hesap verebilirliği ve topluma karşı sorumluluk ile birleştirmek gibi Avrupa üniversitelerinin kültürel ilkelerine dayanmaktadır.

    Vilnius şehrinin adı Vilnia Nehri’nden geliyor. Güzel Baltık kenti, GaWC tarafından Gamma seviyesinde küresel bir şehir olarak kabul ediliyor ve bu Dünya ekonomisindeki payı küçük anlamına geliyor ama bu sınıflandırma önemsiz olduğu anlamına gelmiyor.

    Eski Kent’in güzel mimarisi UNESCO Dünya Mirası listesinde. 20. yüzyıla kadar süren Yahudi etkisi nedeniyle Litvanya’nın Kudüs’ü olarak nitelendirilen Vilnius için Napolyon 1812 yılında gördüğünde Kuzeyin Kudüs‘ü demiş. 2009 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçildi.

    Bugün kentin nüfusu %63 Litvanyalı, %16 Polonyalı, %12 Rus, %3 Beyaz Rus

    Dört mevsim yaşanan Vilnius hava durumu ve Litvanya iklimi Baltık Denizi etkisinde, nemli kara iklimi olarak tanımlanıyor. Batısı Batı Avrupa kıyı iklimi, doğusu karasal iklim etkisinde. Yazın ortalama sıcaklık 18 derece, gündüz 25-27 dereceye kadar çıkıyor. Özellikle Temmuz ayı yağmurlu ve en sıcak ay.


© 2018 English Tunes. Tüm Hakları Saklıdır. Designed By Alcorp