Eğitim Süresi: 2 Yıl

.

Dünyanın en iyi 900 üniversitesi arasında (QS World University Rankings) yer aldı ve 92 yaşındaki Litvanya Üniversitesi'nin öncül üniversitesinin geleneğini takip eden Vytautas Magnus Üniversitesi, ülkedeki tek yüksek öğrenim kurumu ve bu üniversitelerden birkaçı geniş bir liberal sanat eğitimi verilen bölge.

Üniversitenin güçlendirdiği Artes liberales prensibi, öğrencilerin programlarını serbestçe değiştirmelerini ve organize etmelerini, bir alanda küçük ve diğerlerinde büyük, uluslararası değişimde yurtdışında seyahat etmelerini ve mevcut 30 yabancı dil kursundan bazılarına müdahale ederek bu gezilere hazır olmalarını sağlar.

    Ülkenin eski başkenti olan Kaunas ülkenin en etkileyici şehirlerinden biridir. Ziyaretçilerini özgürlük savaşçıları, şairler ve büyük düklerin heykelleriyle karşılayan şehir üniversiteleri sayesinde Litvanya’nın gençlik merkezi konumundadır.

    Trafiksiz ve geniş caddelere sahip olan Kaunas çarpık kentleşmenin minimum düzeyde olduğu bir kenttir. Şehir kalbinde bulunan Sanataka Parkı ve Özgürlük bulvarı olarak bilinen ağaçlı yoluyla ziyaretçilerini büyüleyen bu kent aynı zamanda Neman nehri üzerine kurulmuş bir yerleşim  merkezidir.

    Nüfusun %85’inden fazlası Litvanyalı olan bu küçük ama şirin şehrin kuruluşu 11. Yüzyıla dayanır. Günümüzde ekonomik faaliyetlerini demir ve çelik, elektrikli makine sanayisi, kimya ve tekstil sektörleri oluşturur.

© 2018 English Tunes. Tüm Hakları Saklıdır. Designed By Alcorp