Eğitim Süresi: 4 Yıl

Kazanılan YeterlilikBeşeri Bilimler Lisans
Çalışma AlanıRus Filolojisi
FakülteFiloloji Fakültesi
Çalışma AlanıBeşeri Bilimler
Programın Süresi (yıl)4 yıl (8 dönem)
Programın Kapsamı (AKTS)240
Eğitim DiliRus
KonumVilnius

VİLNİUS ÜNİVERSİTESİ'NDE NEDEN RUS FELOLOJİSİ?

  • Rus Filolojisi programı kapsamında eğitim, Rusya'nın kültürel, edebi ve politik fenomenlerini daha iyi anlamak, çeşitli bilgileri analiz etmek, Rusça'da farklı türlerden metinler oluşturmak için dil ve edebiyat yoluyla bir fırsat sağlar.
  • Rus kültürü ve medeniyeti Avrupa'ya ve dünyaya yoğun ilgi uyandırıyor ve bu alanda her zaman nitelikli uzman sıkıntısı var Rus filolojisi Litvanya'da, Litvanya'nın eşsiz kültürler arası durumdaki Rus ve dünya biliminin başarılarını birleştiren uzmanların eğitimini sağlayan tek programdır. Rus filolojisi çalışması çok dilli iletişime odaklanmıştır ve uzmanlık alanındaki konular aynı anda hem yerli hem de yabancı filoloji disiplininde öğretilmektedir.
  • Çalışma sırasında 108 yabancı üniversitede öğrenci değişim programlarına katılmak mümkündür. Rus filolojisi öğrencileri, üçlü bir anlaşmaya göre Rusya'da okumak için başvurabilir ve tam burs alabilirler.
  • Vilnius Üniversitesi'nde Rus filolojisini incelemek, dünya Rusça çalışmalarının ana merkezlerinde kalifiye olmuş tanınmış iki dilli uzmanlar, tanınmış bilim adamları tarafından sağlanan yüksek öğretim kalitesi ile dikkat çekicidir.
  • KARİYER OLANAKLARI

    Mezunlar, çeviri büroları, yayın ofisleri, yayınevleri, müzeler, seyahat acenteleri, yabancı ülkelerin temsilciliklerinde ve ayrıca Rus dili ile kişiler arası ve kültürlerarası iletişim becerileri hakkında mükemmel bilgi gerektiren işletmeler ve kurumlarda çalışabilirler. İlgili pedagoji programı mezunları ortaokullarda veya diğer eğitim kurumlarında Rusça öğretmenleri olarak çalışabilirler.

Vilnius Üniversitesi (VU), Litvanya'daki ülkenin başkenti Vilnius'ta bulunan ilk ve en büyük üniversitedir ve ikinci büyük kenti Kaunas'ta bir bölüme sahiptir. 1579 yılında kuruldu. VU, bilim ve çalışma alanlarının büyük çoğunluğunda ülkenin lideridir.

Orta ve Doğu Avrupa'daki en eski ve en önde gelen yüksek öğretim kurumlarından biri olan Üniversite, yalnızca Litvanya'nın kültürel yaşamı üzerinde değil, aynı zamanda komşu ülkeler üzerinde de birçok bilim adamı, şair ve kültürel figür yetiştiren büyük bir etkiye sahipti. Pek çok ünlü kişilik, üniversitede profesör ve öğrencilerdi: Alman tıbbı Johann Frank ve oğlu Joseph Frank, tarihçi Joachim Lelevel, şair Adam Mickiewicz ve Julius Slovacki, tarihçi Simon Daukant, yazar, şair ve edebiyat uzmanı Česlovas Miloš.

16. yüzyıl VU, Rönesans, Reform ve Katolik Reform fikirlerini desteklemek için kuruldu. VU dışında, Avrupa'da yalnızca Prag, Krakow, Pecs, Budapeşte, Bratislava ve Königsberg üniversiteleri kuruldu.

Şu anda, VU, Uluslararası Üniversiteler Birliği, Avrupa Üniversiteleri Birliği, Baltık Üniversiteleri Rektörleri Konferansı, Utrecht, UNICA ve Baltık Denizi Bölgesi Üniversiteleri uluslararası ağı üyesi olan Avrupa Üniversitelerinin Magna Şartı'na imza atmıştır. 2016 itibariyle 1 Ocak VU prestijli üniversite ağına olan Coimbra Group'a davet edilir.

QS Dünya Üniversite Sıralamasına göre, Vilnius Üniversitesi yüzde 1,5 arasında. dünyanın en iyi üniversiteleri ve 401-410.

VU beşeri bilimler, sosyal, fiziksel, biyomedikal ve teknolojik bilimlerde birinci, ikinci ve üçüncü dönem çalışmaları sunar.

Misyon

Vilnius Üniversitesi, Litvanya ve dünyanın bilişsel ve yaratıcı güçlerini geliştirmek, akademik ve diğer manevi ve sosyal değerleri geliştirmek, aktif ve sorumlu vatandaşlar geliştirmek olan Litvanya'daki en önemli klasik (kapsamlı) bilim üniversitesidir. ve toplum liderleri.

Vizyon

Önde gelen Avrupa üniversitelerinin yanında.

Değerler

Vilnius Üniversitesi'nin değerleri, akademik özgürlük, fikir çeşitliliği, fikirlere açıklık, yenilikçilik, karşılıklı saygı, güven, hoşgörü, akademik ahlak, özerkliği devletin hesap verebilirliği ve topluma karşı sorumluluk ile birleştirmek gibi Avrupa üniversitelerinin kültürel ilkelerine dayanmaktadır.

    Vilnius şehrinin adı Vilnia Nehri’nden geliyor. Güzel Baltık kenti, GaWC tarafından Gamma seviyesinde küresel bir şehir olarak kabul ediliyor ve bu Dünya ekonomisindeki payı küçük anlamına geliyor ama bu sınıflandırma önemsiz olduğu anlamına gelmiyor.

    Eski Kent’in güzel mimarisi UNESCO Dünya Mirası listesinde. 20. yüzyıla kadar süren Yahudi etkisi nedeniyle Litvanya’nın Kudüs’ü olarak nitelendirilen Vilnius için Napolyon 1812 yılında gördüğünde Kuzeyin Kudüs‘ü demiş. 2009 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçildi.

    Bugün kentin nüfusu %63 Litvanyalı, %16 Polonyalı, %12 Rus, %3 Beyaz Rus

    Dört mevsim yaşanan Vilnius hava durumu ve Litvanya iklimi Baltık Denizi etkisinde, nemli kara iklimi olarak tanımlanıyor. Batısı Batı Avrupa kıyı iklimi, doğusu karasal iklim etkisinde. Yazın ortalama sıcaklık 18 derece, gündüz 25-27 dereceye kadar çıkıyor. Özellikle Temmuz ayı yağmurlu ve en sıcak ay.


© 2018 English Tunes. Tüm Hakları Saklıdır. Designed By Alcorp