1)   Gitmiş olduğunuz ülkeye göre İngilizce yanı sıra bulunduğunuz Ülkenin de dilini öğreneceksiniz. Bildiğiniz üzere artık İngilizce konuşabiliyor olmak dünya standartlarında çok basit. İngilizcenizin yanında kesinlikle başka bir yabancı dil biliyor olmalısınız ki fark yaratın.

2)   Dünya Üniversitelerinde eğitim sadece kitap arasına sıkışmış bir tarzda değildir. Stajlar ve üniversite bünyesinde hangi bölümü okursanız okuyun kesinlikle uygulamalı eğitim tarzı verilmektedir. Bu da iş hayatında size büyük bir artı olarak geri dönecektir.

3)   Farklı bir ülkede, farklı insanlarla, kültürlerle ve anlayışlarla muhatap olduğunuz için bilgi ve kültür seviyeniz artacak. Bu da sizin olaylara bakış açınızı genişlemesini sağlayacak.

4)   Hayatınızda görmediğiniz ülkeler ve şehirleri keşfetme şansınız olacak. Bu da kişisel gelişiminizde tabi ki büyük artılar katacaktır.

5)   Uluslar arası bir arenada bulunacağınızdan dolayı farklı kültürleri tanıma fırsatı bulacaksınız. Önyargılarınızı yıkma ya da daha önce hiç karşılaşmadığınız kültürler hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Bir dünya vatandaşı olma yolunda ilerleyeceksiniz.

6)   Sınıf arkadaşlarınız tüm dünya vatandaşlarından oluşacağı için okurken bir uluslararası network kuracaksınız. İş hayatına atıldığınızda tüm dünya‘da networku olan bir birey olacaksınız. Problemleri çözme konusunda danışabileceğiz ve fikir alabileceğiz geniş bir network olacak.

7)   Artık tüm problemlerinizi, sıkıntılarınızı ve ihtiyaçlarınızı kendiniz gidereceksiniz ve özgüveniniz zirveye ulaşacak.

8)   Çok farklı bir ortamda farklı anlayışlarla, kültürlerle ve insanlarla fikir alış verişinde bulunacağınızdan dolayı vizyonunuz gelişecek ve üst düzey bir vizyon sahibi olacaksınız.

9)   Uluslar arası bir eğitim aldığınız için kariyer hedeflerinizi en üst seviyede planlayabileceksiniz. Bulunduğunuz ülkeden başka ülkelerde eğitim alma ve kariyer yapma şansını yakalayacaksınız. Çünkü aldığınız diploma uluslararası geçerliliği olan bir diploma olacak.

10) Eğer hedefleriniz arasında Türkiye’ye geri dönmek ve çalışmak varsa almış olduğunuz eğitim, birikim, vizyon, network ve dil seviyeniz sizi Türkiye’de de aranan niteliklerde biri yapacak. Ve istediğiniz işi çok kolay bir şekilde üst düzey maaş ile bulma şansı sağlayacak. © 2018 English Tunes. Tüm Hakları Saklıdır. Designed By Alcorp