blog-01


Türkiye’de bir ilk olarak, Avrupa'daki bir Devlet Üniversitesi'nin resmi anlamda Türkiye merkezinin açılışının Riga Teknik Üniversitesi Rektörü Sn. İgors Tipans, Letonya Büyükelçisi Sn. Peteris Karlis Elferts ile Türkiye Milli Eğitim Bakanlığından yetkililer ve Türkiye’de Eğitim Sektörü’nin ileri gelen kişilerinin de katılımıyla yapılan “RTU Turkey Information and Study Centre” Türk öğrencilerine Avrupa’nın en kaliteli teknik üniversitelerinden birisinde farklı programlarda eğitim alma imkanı sunuyor.

EnglishTunes Ailesi olarak Riga Teknik Üniversitesi gibi bu güne kadar Nobel Kimya Ödülü de dahil olmak üzere bilimsel, sosyal ve sanatsal anlamda bir çok başarıya imza atmış, yıldızı her yıl daha da parlayan uluslararası bir devlet üniversitesinin resmi Türkiye temsilcisi olmaktan büyük onur duyuyoruz.

Türkiye’nin en kaliteli kurumsal eğitim kurumları ile yaptığımız anlaşmalar ile de ülkemiz gençlerine kaliteli ve uygulamalı eğitimi uluslararası bir ortamda vererek tüm Dünya’da geçerli bir diploma şansı sunuyoruz. Bu sayede hem ülkemize hem de Dünya’ya kendisini ilgi alanına göre çok iyi seviyede geliştirmiş, yabancı dillere hakim, vizyonu geniş, kendi ayakları üzerinde durabilen ahlaklı bir nesil yetiştiriyor olmaktan büyük gurur duyuyoruz.