blog-01

Avrupa’da Dünyanın ilk 1.000 sıralamasındaki Devlet Üniversitelerinde yüksek lisans yapmak, tüm Dünya’da geçerli bir diploma sahibi olup Avrupa’dan mesleki network edinmek ve üst düzey İngilizce’ye sahip olmak istiyoruz.

Hem de ALES ve YDS şartı olmadan.

Yüksek lisans hem akademik anlamda hem de teknik kariyer anlamında uzmanlaşmanın şüphesiz en önemli adımlarından birisidir. 

Herhangi bir işte uzmanlaşmak kavramı ise sosyal ve bilinçsel çok yönlülüğü gerektirdiği gibi  ileri seviyede ingilizce konuşup anlayabilme, teknik bir dilde okuyup yazabilme ve alanınızda teknik anlamda çok daha detaylı bilgiye sahip olmanızı gerektiriyor. 

Doğru şekilde uzmanlaşabilmek için de yüksek lisans sürecinizi iyi geçirmeniz gerekiyor.

Bu anlamda öncelikle kişisel ilgi alanlarınızı belirleyip hangi alanda ne amaçla yüksek lisans yapılacağının kararının net şekilde verilmiş olması gerekiyor. 

Bu karardan emin olduktan sonra da hem sosyal hem de akademik anlamda sizi en ileri seviyede geliştirecek ve sektörel anlamda da doğru şekilde yönlendirip kendi yetenekleriniz doğrultusunda sizi uzmanlığa bir adım daha yaklaştıracak eğitimi alacağınız Üniversitesi’nin ve Üniversite ile birlikte size bir çok kapı açacak ve imkanlar sunacak şehrin seçimi çok büyük önem arz ediyor.

Tüm bu seçim süreçlerinde de alanında uzman ve eğitimci kimliği ile sizi şeffaf ve dürüst bir şekilde gelecek planlarınıza hayallerinize ve hedeflerinize uygun bir şekilde yönlendirececek eğitim uzmanlarına ihtiyaç duyuyorsunuz.

Bu konuda süre gelen tecrübesi ve bu güne kadar bir çok öğrencinin Yüksek Lisans hayallerine, doğru şekilde koşmasını sağlayan profesyonel EnglishTunes Özel Yurtdışı Eğitim Danışman Kadrosu ile tüm süreci planlayabilirsiniz. 

Yüksek Lisans hayallerini Kuzey Avrupa’da gerçekleştirdiğimiz ve sadece 1 yarıyılda üniversitesindeki İngilizce Hazırlık sürecini atlayıp Makina Mühendisliği Yüksek Lisansı’na başlayan Mücahit Cesur’un düşüncelerini aşağıdaki videodan dinleyebilirsiniz.