blog-01

DÜNYANIN SAYILI ÜNİVERSİTELERİNDE HAZIRLIK EĞİTİMİ

Eğitiminize Türkiye'de ya da yurt dışında devam edecek öğrencilerimiz Lisans öncesi bir hazırlık eğitimi almak durumundadırlar.

EnglishTunes olarak Lisans eğitiminizin hazırlık eğitimini dünyanın önde gelen üniversitelerinde sağlıyoruz. Bu sayede ister hazırlık eğitiminizden sonra Türkiye'ye dönüp Lisans eğitiminize devam edebilir, isterseniz de Üniversite eğitimine yurt dışında devam edebileceksiniz..

Ülke            : Litvanya
Şehir           : Kaunas

Üniversite   : Vytautas Magnus University

Bölüm         : Hazırlık 
Süre             : 1 veya 2 dönem
Ücret           : 4.000 Euro (Her 
şey dahil)
Detaylar      : 

Bahsedin fiyatın içerisinde eğitim ücreti, konaklamauçak bileti, yurt dışı danışmanlık faaliyetleri,  vize danışmanlığı dahil olup ihtiyacınız olan tek şey kendi kişisel harcamalarınız için cep harçlığınızdır. 


VYTAUTAS MAGNUS UNIVERSITY

Vytautas Magnus Üniversitesi – Litvanya’nın yüksek okulları arasında en liberal olanıdır. Üniversitenin ilginç tarihi ve olgun gelenekleri vardır. Yüksek Okulumuz Litvanya‘nın, hem de Baltık Bölgesi‘nin kültürel ve entelektüel alanında özel bir rol oynar.

Üniversitemiz 1922 tarihinde 1919-1939 yıllarında Litvanya‘nın Geçici başkenti olan Kaunas‘ta kurulmuştur. İki dünya savaşları arasında ülkenin tek bir Yüksek Okulu olan‚ Litvanya Üniversitesi‘ Litvanya kültürü ve ilminin, hem de çağdaş, özgür, intelektüel hayatının çok önemli bir ocağı olmuştur. 1930 tarihinde üniversiteye Litvanya Büyük Dükü Vytautas‘ın 500. Yıldönümü münasibetiyle Vytautas Magnus (Büyük Vytautas) adı verilmiştir.


1950‘da Stalin üniversitenin kapatılmasına karar vermiştir. 28 Nisan 1989 tarihinde Litvanyalı ve göçmen ilim adamlarının çabalarıyla Kaunas‘taki ilmî konferansında Vytautas Magnus Üniversitesi‘nin yeniden açılması kararı alınmıştır.

Günümümüzün VMÜ topluluğu 9 500 öğrenci, 500 okutman ve ilim adamı, 23 000 mezundan ibarettir.


KAUNAS, LITVANYA

Ülkenin eski başkenti olan Kaunas ülkenin en etkileyici şehirlerinden biridir. Ziyaretçilerini özgürlük savaşçıları, şairler ve büyük düklerin heykelleriyle karşılayan şehir üniversiteleri sayesinde Litvanya’nın gençlik merkezi konumundadır.

    Trafiksiz ve geniş caddelere sahip olan Kaunas çarpık kentleşmenin minimum düzeyde olduğu bir kenttir. Şehir kalbinde bulunan Sanataka Parkı ve Özgürlük bulvarı olarak bilinen ağaçlı yoluyla ziyaretçilerini büyüleyen bu kent aynı zamanda Neman nehri üzerine kurulmuş bir yerleşim  merkezidir.

    Nüfusun %85’inden fazlası Litvanyalı olan bu küçük ama şirin şehrin kuruluşu 11. Yüzyıla dayanır. Günümüzde ekonomik faaliyetlerini demir ve çelik, elektrikli makine sanayisi, kimya ve tekstil sektörleri oluşturur.


© 2018 English Tunes. Tüm Hakları Saklıdır.