blog-01

ÜLKE
Litvanya - Kaunas

ÜNİVERSİTE

Vytautas Magnus University

BÖLÜM

Hazırlık

SÜRE

1 veya 2 Dönem

SİZLERİ DE BEKLİYORUZ...


DÜNYANIN SAYILI ÜNİVERSİTELERİNDE HAZIRLIK EĞİTİMİ

Eğitiminize Türkiye'de ya da yurt dışında devam edecek öğrencilerimiz Lisans öncesi bir hazırlık eğitimi almak durumundadırlar.

EnglishTunes olarak Lisans eğitiminizin hazırlık eğitimini dünyanın önde gelen üniversitelerinde sağlıyoruz. Bu sayede ister hazırlık eğitiminizden sonra Türkiye'ye dönüp Lisans eğitiminize devam edebilir, isterseniz de Üniversite eğitimine yurt dışında devam edebileceksiniz..


VYTAUTAS MAGNUS UNIVERSITY

Vytautas Magnus Üniversitesi – Litvanya’nın yüksek okulları arasında en liberal olanıdır. Üniversitenin ilginç tarihi ve olgun gelenekleri vardır. Yüksek Okulumuz Litvanya‘nın, hem de Baltık Bölgesi‘nin kültürel ve entelektüel alanında özel bir rol oynar.

Üniversitemiz 1922 tarihinde 1919-1939 yıllarında Litvanya‘nın Geçici başkenti olan Kaunas‘ta kurulmuştur. İki dünya savaşları arasında ülkenin tek bir Yüksek Okulu olan‚ Litvanya Üniversitesi‘ Litvanya kültürü ve ilminin, hem de çağdaş, özgür, intelektüel hayatının çok önemli bir ocağı olmuştur. 1930 tarihinde üniversiteye Litvanya Büyük Dükü Vytautas‘ın 500. Yıldönümü münasibetiyle Vytautas Magnus (Büyük Vytautas) adı verilmiştir.

1950‘da Stalin üniversitenin kapatılmasına karar vermiştir. 28 Nisan 1989 tarihinde Litvanyalı ve göçmen ilim adamlarının çabalarıyla Kaunas‘taki ilmî konferansında Vytautas Magnus Üniversitesi‘nin yeniden açılması kararı alınmıştır.

Günümümüzün VMÜ topluluğu 9 500 öğrenci, 500 okutman ve ilim adamı, 23 000 mezundan ibarettir.

KAUNAS, LITVANYA

Ülkenin eski başkenti olan Kaunas ülkenin en etkileyici şehirlerinden biridir. Ziyaretçilerini özgürlük savaşçıları, şairler ve büyük düklerin heykelleriyle karşılayan şehir üniversiteleri sayesinde Litvanya’nın gençlik merkezi konumundadır.

Trafiksiz ve geniş caddelere sahip olan Kaunas çarpık kentleşmenin minimum düzeyde olduğu bir kenttir. Şehir kalbinde bulunan Sanataka Parkı ve Özgürlük bulvarı olarak bilinen ağaçlı yoluyla ziyaretçilerini büyüleyen bu kent aynı zamanda Neman nehri üzerine kurulmuş bir yerleşim  merkezidir.

Nüfusun %85’inden fazlası Litvanyalı olan bu küçük ama şirin şehrin kuruluşu 11. Yüzyıla dayanır. Günümüzde ekonomik faaliyetlerini demir ve çelik, elektrikli makine sanayisi, kimya ve tekstil sektörleri oluşturur.

DANIŞMANLIK HİZMETİ HAKKINDA

Kurumumuz öğrencilerin başvuru sürecinden başlayarak ülkeye adım atacakları ilk güne kadar kendilerine koçluk hizmeti verecektir. Öğrenci Yurt dışına adım attığı andan itibaren Riga temsilcimiz kendisi ile ilgili gerekli bütün işlemleri yürütecektir. Bu bağlamda sağlanacak hizmetler:

 

·      Başvuru evrak hazırlama rehberliği

·      Vize başvuru rehberliği

·      Uçak bileti organizasyonu

·      Yerel ulaşım organizasyonu

·      Sosyal faaliyetler organizasyonu

·      Hava limanı karşılama

·      Konaklama organizasyonu + yerleştirme

·      Acil durum rehberliği

Programa dahil olan hizmetler;

1)    Eğitim ücreti

2)    Konaklama ücreti

3)    Uçak Bileti (Türk Hava Yolları ile gidiş – dönüş)

4)    Lokal ulaşım masrafları

5)    Vize Danışmanlığı

6)    Sosyal Faaliyetler

7)    Hava limanı karşılama

8)    İletişim masrafları (Sim-Kart)


Programa dahil olmayan hizmetler;

1)    Vize başvuru ücreti (60,00 + 24,00 €)

2)    Yemek 

3)    Ekstra yapılacak olan sosyal faaliyetler 

© 2018 English Tunes. Tüm Hakları Saklıdır.