blog-01


Lisans eğitimi size ömrünüzün sonuna kadar yapmak istediğiniz meslek ile ilgili size tüm fırsatları açacak, gerekli yetkinlikleri kazandıracak, mesleki teknik eğitimi verip aynı zamanda da mesleki çevre edinmenizi sağlayacak olan eğitimdir.

Peki, mesleki yeterlilik için ne gerekiyor?
Bu soru yüzlerce yıldır sorulmakla birlikte cevabı da konjonktüre uygun şekilde sürekli değişmektedir.  Günümüz çağında ve öngörülen gelecekte mesleki yeterlilik için teknik anlamda alınan doğru ve güncel bilginin yanında, pratik anlamda edinilen deneyime, tüm dünyayı okuyabilecek vizyona, yenilikleri ve sürekli değişimi takip edebilecek yabancı dil becerilerine, mesleki çevreye ve tabi ki tüm dünyada geçerli bir diplomaya ihtiyaç duyuyoruz.

Tüm bunları edinebilmek için hangi lisans bölümünü, hangi üniversitede, hangi şehirde ve nasıl alacağımıza doğru karar vermemiz gerekmekte.

Bu anlamda öncelikle kişisel ilgi alanlarınızı belirleyip hangi alanda ne amaçla lisans eğitimi alınacağının kararının net şekilde verilmiş olması gerekiyor.

Bu karardan emin olduktan sonra da yukarıda bahsettiğim konularda sizi en ileri seviyede geliştirecek ve sektörel anlamda da doğru şekilde yönlendirip kendi yetenekleriniz doğrultusunda sizi hayaliniz olan mesleğe bir adım daha yaklaştıracak eğitimi alacağınız Üniversite’nin ve bu üniversite ile birlikte size bir çok kapı açacak ve imkanlar sunacak şehrin seçimi çok büyük önem arz ediyor.

TYT-AYT gibi hayallerinizden ve gerçek yeteneklerinizden bağımsız herhangi bir sınav sistemine ihtiyaç duyulmaksızın Dünya’nın ilk 1000 sıralamasındaki devlet üniversitelerinde tüm Dünya’dan gelen başarılı öğrenciler ile hayallerinize koşabilir ve kendinizi keşfedebilirsiniz. 

Tüm bu seçim süreçlerinde de alanında uzman ve eğitimci kimliği ile size karşı şeffaf ve dürüst olarak gelecek planlarınıza, hayallerinize, hedeflerinize ve tabi ki bütçenize uygun bir şekilde yönlendirecek eğitim uzmanlarına ihtiyaç duyuyorsunuz.

Bu konuda süre gelen tecrübesi ile bu güne kadar bir çok öğrencinin hayalindeki mesleğe doğru koşmasını sağlayan profesyonel EnglishTunes Özel Yurtdışı Eğitim Danışman Kadrosu ile tüm süreci planlayabilirsiniz.